5 kroků, které je potřeba udělat, abyste si mohli začít vydělávat na blogu

Proto, abyste si mohli na svém blogu začít vydělávat, je potřeba mít zajištěných pár nezbytností, bez kterých monetizace vašeho blogu nebude možná. O jaké věci a kroky se jedná, na to se podíváme v tomto článku.

 

1. Je potřeba mít založený blog

Samotné založení blogu je logickým prvním krokem k tomu, abyste si jeho prostřednictvím mohli vydělávat. Pokud jste doteď psali články jen do „šuplíku“, je potřeba je konečně vytáhnout a ukázat světu.

Existuje několik způsobů, jak si založit blog bez pomoci programátora. Některé z těchto způsobů a variant jsou zdarma, u jiných je třeba zaplatit určitý roční či měsíční poplatek.

Mezi způsoby a platformy zdarma patří: blogové portály typu blogger.com, blog.cz, eBlog.cz a další; redakční systém WordPress bez použití vlastní domény, tedy s názvem wordpress uprostřed url.

Můžete zvolit také placené platformy pro založení blogu, jako jsou tzv. weby na pár kliknutí. Mezi takové weby, blogy patří: webareal.cz, webnode.cz, webgarden.cz a další. U těchto platforem platíte měsíčně nebo ročně určitý poplatek za používání jejich rozhraní.

Další možností je použití redakčního systému WordPress s vlastní doménou a webhostingem (doporučuji!). V tomto případě si objednáte doménu a webhosting, osobně doporučuji Wedos, u kterého vás doména s webhostingem bude stát kolem 500 Kč ročně. V rámci uživatelského prostředí Wedosu si nainstalujete na svoji doménu redakční systém WordPress, což vám u Wedosu zabere pár sekund, a následně si již po přihlášení do WordPressu vašeho blogu vyberete šablonu, kterou pro svůj blog použijete.

WordPress nabízí mnoho šablon jak zdarma, tak placených. Pro blog stačí rozhodně použít některou ze šablon zdarma.

Redakční systém WordPress používám u všech svých webů a blogů. Je pravda, že obvykle používám placené šablony jako například MioWeb, nicméně na samotný blog si určitě vyberete z nepřeberného množství šablon zdarma. WordPress je skvělý pro mnoho vylepšení a vychytávek, které umožňuje. Můžete si nainstalovat různé pluginy, které rozšíří váš blog o nové funkce, používat widgety, měnit vzhled šablon atd.

Pro vydělávání si na svém blogu rozhodně doporučuji použití redakčního systému WordPress.

Více o tom, jak si založit blog, o jednotlivých možnostech založení blogu, stejně jako užitečné odkazy najdete v mé e-knize 5 způsobů, jak založit blog, kterou si můžete zdarma stáhnout zde.

 

2. Je potřeba blog naplnit obsahem

Ve chvíli, kdy si založíte blog, je potřeba jej začít plnit obsahem. Snažte se zpočátku klidně každý den napsat nový článek na váš blog. Nemá smysl začít si vydělávat na blogu, resp. očekávat nějaké výdělky, pokud na něm máte dva, tři články a blog funguje teprve pár dní.

Nejdříve je potřeba blog naplnit obsahem, dát mu určitou formu, věnovat se mu.

V tomto článku se nebudu zabývat tím, jak zvolit téma pro svůj blog. O tom se dočtete velmi podrobně v mé knize „Vydělávej blogem“. Důležitou radou k výběru tématu pro váš blog ale je, abyste si zvolili takové téma, o kterém toho hodně víte, kterému rozumíte, které vás naplňuje, které vás baví a o kterém vás hlavně baví psát.

 

3. Na blogu je nutné mít návštěvnost

S druhým bodem do velké míry souvisí krok další, a tím je budování návštěvnosti na vašem blogu. Návštěvnost má smysl začít budovat ve chvíli, kdy už máte svůj blog alespoň částečně naplněný obsahem. Pokud máte na svém blogu publikovaný jen jeden článek, ještě nemá příliš význam blog sdílet na sociálních sítích nebo získávat návštěvnost dokonce placeným způsobem pomocí reklamy.

Nejprve svůj blog naplňte obsahem, teprve poté začněte s budováním návštěvnosti.

Samozřejmě platí, že blog, na kterém není návštěvnost, který tedy nemá své čtenáře, nemůže vydělávat. Jsou to právě oni, čtenáři vašeho blogu, díky kterým bude váš blog vydělávat.

Proto, abyste mohli budovat a získávat návštěvnost na váš blog, potřebujete v první řadě vědět, kdo je tím vaším cílovým návštěvníkem, kdo je vaším ideálním čtenářem. Toto samozřejmě souvisí s výběrem tématu blogu, s tématem, kterému se budete na svém blogu věnovat. O tématu, stejně jako o stanovení cílového čtenáře pro váš blog píšu podrobně ve své knize.

 

4. Vyberte možnost výdělku na svém blogu

V okamžiku, kdy máte svůj blog založený, plníte jej pravidelně novým obsahem, váš blog se již pyšní určitou návštěvností, je ta pravá chvíle pro to, abyste si na svém blogu mohli začít vydělávat. Pro to je potřeba zvolit formu výdělku na svém blogu.

Váš blog můžete monetizovat různými způsoby. Pomocí vložení reklamních bannerů či textových odkazů, pronájmem bannerové plochy, prostřednictvím affiliate marketingu a řady dalších. Jednotlivé formy můžete různě kombinovat, propojovat, nemusíte být „odkázáni“ pouze na jednu formu výdělku.

Právě tomuto tématu se věnuji v celé mé knize „Vydělávej blogem“.

 

5. Kupte si knihu „Vydělávej blogem“

Na závěr vám nemohu poradit snad ani nic jiného než si koupit moji tištěnou knihu „Vydělávej blogem“. Na 226 stranách knihy vás seznámím se všemi možnými formami výdělku na blogu. Krok za krokem vás kniha provede tím, jak dané formy výdělku fungují v praxi. Jak vše nastavit a propojit se svým blogem.

Nečekejte v knize žádnou omáčku. Dozvíte se v ní zcela konkrétní a praktické návody a postupy.

Mimo jiné vás kniha naučí také to, jak vytvořit přitažlivý nadpis článku; jak správně naspat recenzi na produkt; jak se stát úspěšným blogerem a vytěžit ze svého blogu maximum a mnoho, mnoho dalšího.

Na podrobný obsah knihy se můžete podívat zde.

Knihu „Vydělávej blogem“ včetně jejích bonusů můžete objednat zde.

 

Na svém blogu si můžete vydělávat pár stovek korun měsíčně. Můžete si vydělávat pár tisíc korun měsíčně. Nebo klidně desítky tisíc. Vše bude záležet na vás, na vaší aktivitě a odhodlání. Na četnosti, se kterou budete tvořit nový obsah. Na návštěvnosti, kterou na vašem blogu budete budovat.

Po technické stránce není nic složitého začít si na svém blogu vydělávat. Nemusíte ovládat žádné speciální technické dovednosti.

To nejdůležitější je před vámi, a tím je ZAČÍT.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *